OKIEM MAKLERA WPISY

Dywidendy – TOP 8 artykułów o zarabianiu na nich

dywidendy

Koncepcja inwestowania w spółki dywidendowe zyskuje coraz większe grono zwolenników. Występują jednak duże różnice w podejściu do szczegółów. Jak wyglądają te podejścia? Co mówią badania na ten temat? Które podejście jest najlepsze? W jakiej formie najlepiej realizować koncepcję inwestowania dywidendowego? Zachęcam do lektury poniższych artykułów i wywiadów.

1. Wypłata dywidendy – 20 kluczowych zagadnień

Co to jest dywidenda, jakie są jej rodzaje i formy jej wypłaty, skup akcji własnych, wskaźnik wypłaty dywidendy oraz dividend yield, polityka dywidendowa, od czego zależy jej wysokość, prawo do dywidendy, dzień dywidendy, termin wypłaty dywidendy, dywidenda zaliczkowa, dywidenda uprzywilejowana, korekta kursu giełdowego, podatek od dywidendy, kalendarz dywidend, dywidenda a wartość spółki, indeks WIGdiv, czy warto inwestować w spółki dywidendowe, fundusze dywidendowe.

2. Polityka dywidendowa spółek WIG20, mWIG40, sWIG80

Polityka dywidendowa – rodzaje. Czy wpływa ona na wartość firmy? Ile spółek określa swoją politykę dywidendową? Polityka dywidendowa w praktyce. Polityka dywidendowa a wypłata dywidendy.

3. Dzień dywidendy – 7 najczęstszych wątpliwości

Co to jest dzień dywidendy? W jakim terminie może być on wyznaczony? Kiedy trzeba kupić akcje, aby otrzymać dywidendę? Jak długo muszę trzymać akcje? Jakie formalności trzeba wypełnić? Gdzie można znaleźć informację o dniu dywidendy? Dzień dywidendy a termin jej wypłaty.

4. Termin wypłaty dywidendy – praktyka spółek GPW

Czym jest termin wypłaty dywidendy. Czym się różni dzień dywidendy od dnia jej wypłaty. Ile czasu spółki mają na wypłatę dywidendy, biorąc pod uwagę prawo i Dobre Praktyki. W jakim terminie, w praktyce, spółki wypłacają dywidendę.

5. Stopa dywidendy – im wyższa, tym lepiej?

Co to jest stopa dywidendy? Źródła informacji o stopie dywidendy? Stopa dywidendy dla indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80. Stopa dywidendy a punkty zwrotne na rynku. Badania dividend yield. Zmiany w indeksie WIGdiv.

6. Wskaźnik wypłaty dywidendy – ile zysku w dywidendzie?

Co to jest wskaźnik wypłaty dywidendy? Polityka dywidendowa spółki. Gdzie sprawdzić wartość wskaźnika? Wskaźnik wypłaty dywidendy a rentowność kapitału własnego (ROE). Badania wskaźnika wypłaty dywidendy. Wskaźnik wypłaty dywidendy w 2016 roku. Wskaźnik wypłaty dywidendy 2011-2016.

7. Spółki dywidendowe o charakterze wzrostowym. Paweł Biedrzycki (StrefaInwestorow.pl)

Czy lepiej inwestować w spółki dywidendowe czy w obligacje? Czy warto inwestować w spółki, które wypłacają najwyższe dywidendy? Lepsza dywidenda czy buyback? Jak wygląda idealna spółka dywidendowa?  Dywidenda jako potwierdzenie, że spółka jest w dobrej kondycji. Niski wskaźnik wypłaty dywidendy a wysoka stopa dywidendy. Jakie wnioski płyną z zachowania indeksu S&P500 Dividend Aristocrats? Czy warto naśladować indeks WIGdiv? Czy warto inwestować w fundusze dywidendowe?

8. Od raportu rocznego do dnia wypłaty dywidendy. Bartosz Krzesiak (Navigator Capital)

Ile czasu przeciętnie mija od opublikowania raportu rocznego do nia wypłaty dywidendy? Jakich terminów, wynikających z prawa i Dobrych Praktyk, spółki są zobowiązane dotrzymywać? Jak spółki radzą sobie z dotrzymywaniem tych terminów? Czy firmy ociągają się z wypłacaniem dywidendy? Podczas wywiadu z Bartoszem Krzesiakiem, Dyrektorem Departamentu Emisji Akcji Navigator Capital, omawiamy niedawno opublikowany raport Corporate Governance 2017.

0 0 votes
Article Rating
Tagi

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments