BLOG OKIEM MAKLERA WPISY

TOP 10 wpisów na Stockbroker.pl w 2019

top-10-wpisow-2019-2

W 2019 na Stockbroker.pl pojawiły się łącznie 92 wpisy. Najbardziej popularny wpis odnotował 7326 unikalnych odsłon. Przedstawiam zestawienie najchętniej czytanych wpisów w 2019. Statystyki uwzględniają również dane z OkiemMaklera.com (na tej domenie mój portal funkcjonował do kwietnia tego roku). Wpisy uszeregowane są według liczby unikalnych odsłon – od najbardziej do najmniej popularnych. Jeżeli jakiś wpis ci umknął, nadarza się świetna okazja, aby nadrobić zaległości 🙂

1. Jak inwestować na giełdzie – radzi 84 ekspertów

Warren Buffett mawiał m.in. “bądź chciwy, gdy inni się boją”. Zapytałem przedstawicieli rynku kapitałowego o najważniejsze zasady, którymi kierują się w inwestowaniu. Są to przeważnie jednozdaniowe sentencje, ale zdarzają się też nieco dłuższe wypowiedzi.

2. Prześwietlamy fundusze indeksowe inPZU – czy warto zainwestować?

Analiza funduszy indeksowych inPZU na tle podobnych produktów inwestycyjnych. Dowiesz się m.in.: jak działają fundusze indeksowe, jak skutecznie odwzorowują rynek, jak wygląda ich konkurencja.

3. Analiza finansowa – książki polecane przez 22 ekspertów

W tym roku skończyłem cykl wpisów na temat analizy finansowej. Na ich podstawie powstały 3 bezpłatne ebooki. Zwieńczeniem wywiadów z analitykami domów maklerskich były wpis o książkach do analizy finansowej. Zapytałem praktyków rynkowych o polecanie przez siebie książki.

4. Analizy giełdowe – 12 źródeł publikujących darmowe raporty

Jednym ze sposobów nauki inwestowania może być lektura publikowanych analiz giełdowych. Dobrej jakości materiały przeważnie są dostępne za opłatą. Jest też jednak całkiem sporo bezpłatnych materiałów. Spora część z nich publikowana jest przez domy maklerskie, ale wartościowe materiały zdarzają się też wśród analityków niezależnych.

5. Jak analizować spółki biotechnologiczne? Beata Szparaga-Waśniewska (Vestor DM)

Wywiad z Beatą Szparaga-Waśniewską na temat analizowania spółek biotechnologicznych. Rozmawiamy o tym, jakie spółki zaliczamy do tej branży, jak można je podzielić, jakie czynniki maja wpływ na ich kursy, na co zwrócić uwagę w sprawozdaniu finansowym, jak oceniać wskaźniki finansowe, jak je wyceniać.

6. Jak działają fundusze indeksowe inPZU? Konrad Augustyński (TFI PZU)

Wywiad z Konradem Augustyńskim (TFI PZU), odpowiedzialnym za zarządzanie funduszami indeksowymi inPZU. Konrad tłumaczy, w jaki sposób fundusze indeksowe naśladują rynek, jaka jest ich płynność, jak wygląda dokładność odwzorowania, czy klienci ponoszą ryzyko walutowe, czy lepiej inwestować w fundusze pasywne czy aktywnie zarządzane.

7. Skup akcji własnych – czy wysyp buyback’ów zapowiada koniec bessy?

Do stworzenia tego wpisu skłonił mnie “wysyp” skupów akcji własnych w 2018 roku. Szczegółowo opisuję: na czym polega skup akcji własnych, czy jest on korzystny dla spółki, w jakim celu spółki przeprowadzają buyback, jakie spółki lubią przeprowadzać skup akcji własnych, ile czasu on trwa, ile obejmuje akcji, jak jest finansowany, jaka jest jego forma i skuteczność, jak wyglądały skupy akcji własnych na GPW oraz jaki miały wpływ na kurs.

8. IKE/IKZE w liczbach – jaki jest stan oszczędności? Paweł Mizerski (AXA TFI)

Zaledwie 5% osób pracujących posiada IKE lub IKZE. Przeciętna wielkość wpłat jest całkiem przyzwoita, jednak regularność wpłat jest mała (wiele kont jest nieaktywnych). Efekt? Wartość środków zgromadzonych na kontach IKE/IKZE jest na prawdę niewielka. Wywiad z Pawłem Mizerskim na temat stanu oszczędności na kontach IKE/IKZE.

9. Wiadomości i komentarze giełdowe – 11 domów maklerskich publikujących bezpłatnie

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku? Bardzo przydatne mogą być komentarze i raporty giełdowe publikowane bezpłatnie przez domy maklerskie.

10. Jak analizować spółki informatyczne? Sobiesław Pająk (DM BOŚ)

Wywiad z Sobiesławem Pająkiem, doświadczonym analitykiem DM BOŚ – o tym jak analizować spółki informatyczne. Dowiesz się, jak dzielą się spółki w branży IT, jakie czynniki mają największy wpływ na ich wyniki, które wskaźniki mają duże znacznie, jak je wyceniać, jak czytać rekomendacje analityków?

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments