BLOG PASYWNA REWOLUCJA VIDEO

O szczęściu i pechu w inwestowaniu pasywnym. Paweł Małmyga (PKO BP)

Historyczne stopy zwrotu indeksów akcyjnych pokazują, że akcje to jeden z najlepszych pomysłów na lokowanie oszczędności. Osobom zajmującym się inwestowaniem nieprofesjonalnie często zaleca się inwestowanie pasywne.

Inwestowanie pasywne jest długoterminową strategią inwestycyjną, której zaletami są niskie koszty oraz mała ilość czasu, który musimy jej poświęcić. Często jest ona realizowana w oparciu regularne, comiesięczne wpłaty, co też powoduje że unikamy ryzyka zakupu “na górce”, jak przy inwestycji jednorazowej.

Paweł Małmyga, analityk DM PKO BP, zbadał jak w rzeczywistości zachowywały się długoterminowe, pasywne inwestycje w popularny indeks akcyjny S&P500 w różnych przedziałach czasowych, pokazując jak duże znaczenie mają szczęście i pech.

Swoje badania omówił w ramach wykładu na konferencji JAK INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE, gdzie został bardzo dobrze oceniony oraz cieszył się największą popularnością w kategorii ETF. Uczestnicy konferencji komentowali, że jest to “wykład, który otwiera oczy”.

Zapraszam na LIVE, podczas którego wspólnie z Pawłem obejrzymy jego wykład (22 min.) oraz zadamy Pawłowi kilka pytań rozszerzających omawiany temat.

Gdzie obejrzeć

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments