Na światowych giełdach umacniają się trendy w zakresie społecznej odpowiedzialności spółek giełdowych i funduszy. Na rynkach w Europie, w tym w Polsce, widać m.in. presję w kierunku zapewniania kobietom miejsca we władzach spółek, a w USA polityka różnorodności idzie krok dalej i dotyczy już nie tylko płci. Na rynku przybywa funduszy typu ESG, które inwestują w duchu dbałości o społeczeństwo, środowisko i corporate governance. Takie fundusze często unikają inwestowania w spółki, których działalność uważają za szkodliwą społecznie lub środowiskowo. Czy to chwilowa moda czy zmienia się paradygmat i zysk nie jest już najważniejszy? Jak ocenić co jest dobre a co złe i gdzie jest granica społecznej odpowiedzialności spółek giełdowych oraz funduszy, które w nie inwestują?
Tematy rozmowy
- Dlaczego udział kobiet we władzach spółek jest tak niski? Czy w spółkach giełdowych występują “szklane sufity”?
- Gdzie jest granica społecznej odpowiedzialności spółek giełdowych? Czy kobiety powinny mieć zagwarantowane miejsca we władzach spółek? Jaki powinien być zakres różnorodności?
- Jak inwestować w sposób odpowiedzialny? Czy fundusze typu ESG są dobre a inne są złe? W co powinny lub nie powinny inwestować fundusze?
Gdzie obejrzeć?
Nasza rozmowa jest dostępna na:
- YouTube – Stockbroker TV