LIVE PASYWNA REWOLUCJA

O inwestowaniu aktywnym i pasywnym – Grzegorz Chłopek (iWealth)

LIVE-okładka-grzegorz-chlopek-700x408

W piątek 26.06.2020 o inwestowaniu aktywnym i pasywnym opowiedział ekspert z 25-letnim doświadczeniem, czyli Grzegorz Chłopek, Dyrektor Zarządzający iWealth. Przez większość kariery związany był największym na rynku PTE – Nationalne Nederlanden, gdzie przeszedł ścieżkę od zarządzającego aktywami do prezesa.

Tematy rozmowy

  • Jak wyglądała ewolucja podejścia do inwestowania Grzegorza Chłopka?
  • Jaką rolę w Jego portfelu pełnią fundusze pasywnie zarządzane?
  • Fundusze aktywne czy pasywne – czym się kierować?
  • Fundusze indeksowe czy ETF – co lepsze z punktu widzenia polskiego inwestora?
  • Aktywnie czy pasywnie – jaką strategię powinien przyjmować “Kowalski”?

Gdzie można obejrzeć

Nagranie naszej rozmowy LIVE dostępne jest tu:

Wersja podcast

Słuchaj także w:

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 rok temu

Jest problem techniczny ze stroną. Wpisy na blogu o przyszłych debatach lądują gdzieś na dole strony. Nie pojawiają się na samej górze.

Robert
Robert
1 rok temu

Po zakończonych debatach do filmów na Youtubie można dodać time stampy do konkretnych tematów.
Teraz ktoś kogo interesuje jeden wątek musi go szukać np. w godzinnym nagraniu. Jakby były time stampy to by ktoś tylko klikał i by przeskakiwał do początku danego wątku.

Robert
Robert
1 rok temu

Podobała mi się ta rozmowa. Pojawiły się ciekawostki z przeszłości oraz inny punkt widzenia. Ciekawy był wątek, że inwestorom tylko się wydaje, że kwestia rozliczania zagranicznych ETFów jest prosta.

Robert
Robert
1 rok temu

Obie formy mają swoje miejsce. W trakcie 30 minutowego webinaru goście pewnie będą mieli czas by wypowiedzieć standardowe formułki bo nie będzie czasu na detal, na dygresję itp. Wielu Youtuberów robi tak, że po długim webinarze, np. 2 godzinnym, tnie go na osobne 5-10 minutowe filmiki z własnym tytułem. Podobno takie filmiki lepiej się wyszukują w Youtubie. W dzisiejszym webinarze jednym zdaniem pojawił się wątek wyceny pierwszych emisji obligacji 10-letnich. Ciekawa sprawa. Być może Pan Grzegorz mógłby tutaj opisać tę historię? Ciekawe też było przekonanie, że obligacje jako część portfela nadal powinny być brane pod uwagę. Czytając zagraniczne blogi i… Czytaj więcej »