BLOG PASYWNA REWOLUCJA VIDEO

ETF-y przy budowie Finansowej Fortecy. Marcin Iwuć (Finanse Bardzo Osobiste)

Marcin Iwuć jest jednym z najbardziej znanych blogerów finansowych w naszym kraju. Jego misją jest uzbroić 15 milionów Polaków w wiedzę i narzędzia, które skutecznie pomogą im zadbać o własne finanse, by mogli się bogacić i realizować swoje pasje. Marcin udziela m.in. rozsądnych rad jak prosto, tanio i skutecznie inwestować, które ostatnio zebrał, wydając książkę Finansowa Forteca. Jednym z instrumentów, które wykorzystuje do budowy portfela są ETF-y. Podczas rozmowy LIVE Marcin opowiedział o swoim podejściu, powiedział kilka słów o swoim portfelu oraz o tym jak wykorzystuje ETF-y w inwestowaniu.

Tematy rozmowy

  • Etap życia i stan portfela – kiedy jest dobry czas na inwestowanie?
  • Jak wygląda portfel inwestycyjny Marcina i z jakich części się składa?
  • Jaka jest rola ETF-ów w portfelu Marcina? Jak wyglądała Jego ewolucja w tym kierunku?
  • Fundusze indeksowe czy ETF – czym się kierować przy wyborze?
  • Pasywnie a może aktywnie? Jak wybrać najlepszą dla siebie strategię?

Zapis transmisji

Rozmowa jest dostępna tu:

Wersja do słuchania

Słuchaj także w:

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pan
pan
3 lat temu

zastanawiam się nad pytaniem o ryzyko walutowe. czyli fundusze indeksowe inpzu na rynki rozwiniete (inpzu akcji rynkow rozwinietych) czy wschodzace (inpzu goldman sachs rynkow rozwinietych) nie chronia przed ryzykiem walutowym? bo rozumiem, iż indeksy benchmarkowe wyceniane są w USD a my mamy zabezpieczenie usd/pln które nic nie daje bo nas interesuje waluta pln a waluty akcji kupowanych(np. jak kupujemy akcje z chin to kursy nas interesuje pln a chinska waluta). moze przy inpzu akcji rynkow rozwinietych troche daje bo tam jest duzo akcji spolek z usa chyba ponad 50%. fajnie jakbys odpowiedział bo jestem ciekawy, bo rozważałem inpzu właśnie z… Czytaj więcej »

Spis treści