BLOG PASYWNA REWOLUCJA VIDEO

ABC inwestowania pasywnego – Radek Piotrowski (Rock Solid Investments)

LIVE-okładka-radek-piotrowski-700x408

W piątek 24.07 mieliśmy okazję spojrzeć na inwestowanie w ETF oczami doświadczonego zarządzającego. Gościem LIVE-a był Radek Piotrowski, autor projektu Rock Solid Investments, który zdobywał doświadczenie w instytucjach finansowych w kraju i za granicą takich jak Dom Maklerski RDM Weath Management, Union Investment TFI, Alior Bank, Citi Handlowy, Wellesley Investments & Pensions Ltd., gdzie zajmował się doradztwem inwestycyjnym zarządzaniem portfelami inwestycyjnymi klientów indywidualnych i instytucji.

Tematy rozmowy

  • Na czym polega inwestowanie pasywne? Czym są fundusze ETF?
  • Zalety i wady inwestowania w ETF
  • Jak wybrać ETF? W jakie ETF-y warto inwestować, a jakich unikać?
  • Koszty jako istotny element podejmowania decyzji inwestycyjnych
  • Ile kosztuje samodzielne inwestowanie w fundusze ETF?
  • Aspekt podatkowy inwestycji w ETF

Zapis transmisji

Zapis naszej rozmowy jest dostępny tu:

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 lat temu

Ciekawa rozmowa. W przyszłości lepiej nie posługiwać się tak często w rozmowie hasłem „ETFy europejskie”. Początkujące osoby mogą nie rozumieć, że chodziło w zasadzie o dowolne ETFy a jedynie notowane na giełdach zlokalizowanych na terenie Europy. ETFy nie są aż tak bardzo pasywne jakby się wydawało. Co kilka miesięcy właściciel indeksu dokonuje zmiany składu indeksu. Część spółek wypadnie, część wejdzie do indeksu. W przypadku indeksów międzynarodowych od czasu do czasu jakiś kraj jest do indeksu dodawany lub usuwany. Odbywa się to za pomocą pewnych kryteriów, decyzje podejmują zespoły ludzi. Na przykład w indeksie MSCI EM potężny udział ma Korea Południowa… Czytaj więcej »