OKIEM MAKLERA PODCAST

Czy warto inwestować w złoto? Chojnacki & Kwiecień

chojnacki-kwiecien-2

Zapraszam Was na 8 odcinek podcastu Stockbroker. Dziś będziemy rozmawiać o inwestowaniu w złoto. Zawsze uważałem, że złoto to inwestycyjny przeżytek, który można traktować jedynie jako surowiec w branży jubilerskiej. Jednak od pewnego czasu zacząłem dostrzegać jego walory. Pomogła mi w tym m.in. książka Łukasza Chojnackiego pt. „Inwestowanie w srebro i złoto”.

Dziś gośćmi mojego podcastu są Łukasz Chojnacki, autor wspomnianej książki oraz Piotr Kwiecień, którzy wspólnie zajmują się dystrybucją metali szlachetnych pod marką Chojnacki & Kwiecień. Pytam ich, jaki jest sens inwestowania w złoto oraz jak opłacalna jest inwestycja w złoto w porównaniu z popularnymi klasami aktywów: akcjami, obligacjami i nieruchomościami. Zapraszam serdecznie.

 Słuchaj także w:

W tym odcinku:

  • Kim są Łukasz Chojnacki Piotr Kwiecień i jakie mają doświadczenie?
  • Jaki jest sens inwestowania w złoto – czy złoto to nie przeżytek?
  • Czy złoto chroni przed inflacją?
  • Złoto czy obligacje – co lepsze w walce z inflacją?
  • Po co inwestować w złoto, skoro akcje potrafią zarobić więcej?
  • Warren Buffet uważał że grunty są lepszą inwestycją niż złoto – czy złoto może ono być alternatywą dla nieruchomości?

Złoto-vs-inne-klasy-aktywow

 

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
10 miesięcy temu

Dobry temat i ciekawi goście 🙂 Niestety słychać wyraźnie, że Panowie zarabiają jako sell i buy side będąc pośrednikiem dlatego wszelkimi sposobami próbują zniechęcić słuchaczy do inwestycji opartych na złocie poza formą fizyczną (ETFy, fundusze, kontrakty) dodatkowo błędnie opisując rzeczywistość (trudność zbycia papierów notowanych na giełdach vs łatwość zbycia złota fizycznego). Takich drobnych “nieścisłości” pojawia się w tej rozmowie dość dużo. Zabrakło mi również konkretów np. na temat srebra – wątek się urwał, a jest on dość ciekawy i myślę, że łatwy do wytłumaczenia. Panowie zlekceważyli też instrumenty oparte na wycenach indeksów giełdowych nie podając argumentów, czy danych np. w… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
10 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Zgadzam się. Rozmowa ciekawa, chociaż dość stronnicza. Alternatywne uwagi prowadzącego niezbyt się przebijały. Dla równowagi polecam poznać inne punkty widzenia, tutaj wypowiada się Piotr Żółkiewicz znany z odcinka #2: https://www.analizy.pl/fundusze/wiadomosci/25292/zolkiewicz-%26-partners%3A-barbarzynski-relikt-nadal-w-cenie.html Pozdrawiam i czekam na kolejne podkasty!