Fundusze pasywnie zarządzane zdobywają serca inwestorów na całym świecie. Przez USA przetacza się wręcz “pasywna rewolucja”. ETF-y i fundusze indeksowe zyskują przychylność inwestorów głównie za sprawą niskich kosztów. W Polsce nadal są one mało znane. Dlatego w dniach 5-6 października odbędzie się 3. edycja konferencji Pasywna Rewolucja. Jej organizatorami są Stockbroker.pl i AtlasETF.pl.
Cel konferencji
Celem konferencji jest pokazanie:
- czym są fundusze pasywnie zarządzane
- jakie są trendy na rynku ETF i funduszy indeksowych
- jak w nie inwestować (pasywnie i aktywnie)
Czy “Pasywna Rewolucja” jest tylko o inwestowaniu pasywnym?
Nie. Oczywiście, ETF-y i fundusze indeksowe powstały z myślą o inwestowaniu pasywnym. Ale “pasywna rewolucja” nie ogranicza się do tego. Instrumenty pasywne można z powodzeniem stosować także w inwestowaniu aktywnym. Strategie, do jakich są wykorzystywane, są bardzo różne. “Pasywna Rewolucja” odnosi się do popularności jaką fundusze pasywne zdobyły w Stanach Zjednoczonych. Ich aktywa zaczynają być większe niż funduszy aktywnie zarządzanych. Chodzi o rewolucję na rynku funduszy inwestycyjnych. Pasywne zaczynają dominować.
Dla kogo?
Konferencja skierowana jest do osób, które są zainteresowane inwestowaniem pasywnym lub “leniwym” inwestowaniem aktywnym. Do uczestnictwa w sposób szczególny zachęcamy osoby, które:
- stawiają pierwsze kroki w inwestowaniu,
- są zawiedzione produktami inwestycyjno-ubezpieczeniowymi, do zakupu których zostali zachęceni w banku lub firmie pośrednictwa finansowego,
- do tej pory korzystały z funduszy inwestycyjnych, których wyniki okazały się rozczarowujące,
- uznały, że samodzielna selekcja akcji czy krótkoterminowa spekulacja na forexie/kontraktach/kryptowalutach nie są drogą dla nich
- inwestują w ETF-y lub fundusze indeksowe, lecz nie są w pełni zadowolone ze swoich portfeli.
Formuła konferencji
Formuła konferencji jest mieszana:
- 5.10 – online
- 6.10 – stacjonarnie (“Finał na GPW”, Warszawa, ul. Książęca 4)
Część online – program obejmuje panele dyskusyjne, wywiady i wykłady. Udział może wziąć każdy, wejściówki nie są limitowane.
Część stacjonarna – W programie są wykład, 2 panele dyskusyjne oraz rozdanie nagród Pasywny Rewolucjonista. Będzie to też okazja do bezpośredniego kontaktu z prelegentami oraz networkingu. Przewidziane jest też coś na ząb. 😉 Ta część odbywa się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sali Notowań (Warszawa, ul. Książęca 4). Sala Notowań mieści około ok. 100-120 osób. Dlatego udział w tej części jest limitowany.
Agenda
2-dniowy program obejmuje:
- 9 paneli dyskusyjnych
- 5 wywiadów
- 11 wykładów
W tym roku będzie więcej paneli dyskusyjnych niż w poprzednich latach. Wyszedłem z założenia, że okazji do wysłuchania prelegentów indywidualnie przez cały rok jest bardzo wiele. Konferencja to świetna okazja, aby różne opinie mogły się ze sobą zderzyć. To stanowi o unikalności debat.
Prelegenci
Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że tegoroczny skład prelegentów będzie najmocniejszy z dotychczasowych. Wśród prawie 40 prelegentów zobaczymy szerokie grono przedstawicieli rynku kapitałowego:
- Giełda Papierów Wartościowych
- Domy maklerskie
- Dostawcy funduszy
- Blogerzy giełdowi
- Przedstawiciele nauki
Udział w konferencji zapowiedzieli m.in. Ben Felix (Common Sense Investing), Nick Maggiulli (Of Dollars And Data), Michał Szafrański (Jak oszczędzać pieniądze), Marcin Iwuć (Finanse Bardzo Osobiste), Jacek Lempart (System Trader), Mateusz Samołyk (Inwestomat), Dorota Sierakowska (Girls Money Club), Michał Masłowski (SII), Katarzyna Sekścińska (UW), Tomasz Jaroszek (Doradca TV), Radek Chodkowski (Humanista na giełdzie), Grzegorz Zalewski (DM BOŚ), Przemysław Gerschmann (GPW).
Pasywny Rewolucjonista 2023
Konferencja jest okazją do tego, aby wyróżnić najbardziej zasłużone osoby dla pasywnej rewolucji. “Pasywny Rewolucjonista 2023” to wyróżnienie dla osób i organizacji, które w tym roku w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju rynku funduszy pasywnie zarządzanych. W aktualnej edycji wręczone zostaną wyróżnienia w 8 kategoriach:
- Broker polski
- Broker zagraniczny
- Polski dostawca ETF lub funduszy indeksowych
- Zagraniczny dostawca ETF
- Doradztwo i zarządzanie aktywami
- Instytucje i organizacje
- Bloger finansowy
- Portal finansowy
Partnerzy i organizatorzy
Organizatorami konferencji są Stockbroker.pl, giełdowy portal edukacyjny oraz AtlasETF.pl, portal o ETF-ach skierowany do polskich inwestorów. Oba portale łączy osoba Artura Wiśniewskiego (ja :)). Wspiera nas liczne grono Partnerów, którym serdecznie dziękujemy:
- PARTNER GŁÓWNY:
- XTB
- PARTNERZY STRATEGICZNI:
- GPW
- Beta ETF
- Alior
- DM BOŚ
- mBank
- TFI PZU
- Portu
- DIF Broker
- HANetf
- VanEck
- PARTNERZY KONFERENCJI:
- Saxo Bank
- Finax
- Exante
Warunki rejestracji
Udział w konferencji – możliwe są 2 opcje:
- Bezpłatny – obejmuje dostęp do materiałów konferencyjnych w dniach 5-8 października. To oznacza:
- Dostęp na żywo
- Możliwość oglądania wystapień (które już się odbyły) w dniach 5-8 października
- Jeżeli ktoś nie może wziąć udziału LIVE, może odtworzyć wystąpienia, które już się odbyły
- Dostęp do tych materiałów będzie nie tylko w dniach konferencji (czwartek, piątek), ale także 2 dni po jej zakończeniu (sobota, niedziela)
- Dodatkowo, subskrybenci Stockbroker.pl będą po konferencji systematycznie otrzymywać najlepiej ocenione materiały (raz w tygodniu)
- Płatny – przewidziane dla osób, którym zależy na:
-
- Udziale w części stacjonarnej (6 października), lub
- Długoterminowym dostępie do wszystkich materiałów w formie VOD
Czy warto wziąć udział?
W ciągu roku odbywa się bardzo wiele konferencji finansowych. Niestety, wiele nie stoi wysokim poziomie. Ja sam, oglądając wiele materiałów, nie raz miałem poczucie zmarnowanego czasu.
Dlatego dokładam wszelkich starań, aby nasze materiały miały wysokość wartość merytoryczną i edukacyjną. Według mojej wiedzy jest to jedyna tegu typu konferencja, na której każde wystąpienie jest oceniane przez uczestników. Ocenie podlega też cała konferencja. Są to dla nas bardzo pomocne wskazówki.
Dwie poprzednie edycje były ocenione na 4,8 w skali pięciostopniowej. To pokazuje, że nasze treści stoją na wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę, że podstawowy udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, jestem przekonany że zdecydowanie warto wskoczyć na pokład Pasywnej Rewolucji! 😉
Rejestracja
Więcej informacji oraz rejestracja są dostępne na stronie konferencji: PasywnaRewolucja.pl
Biore udzial po raz pierwszy. Super konferencja. Duzo wiedzy. Dziekuje!