INNE

Wydarzenie: Zarządzanie spółką i bezpieczeństwo osobiste a zarządzanie strategicznym ryzykiem podatkowym

podatki-korporacyjne-2020-nobili-partners

Najnowsze zmiany prawne w sprawach karnych i gospodarczych – czy właściciele, członkowie władz i menedżerowie są zagrożeni? O raportowania schematów podatkowych, transakcji z podmiotami powiązanymi, podatku u źródła (i innych) usłyszysz na wydarzeniu:

„Zarządzanie spółką i bezpieczeństwo osobiste a zarządzanie strategicznym ryzykiem podatkowym. Jak (to prze)żyć jako właściciel, członek zarządu i menedżer?”

Wydarzenie organizowane przez NOBILI PARTNERS już w czwartek 12 marca 2020 r. w Warszawie. Stockbroker.pl jest partnerem wydarzenia.

Zakres tematyczny

Ostatnie lata to czas ciągłych i znaczących zmian w obszarze podatków korporacyjnych, wprowadzania wielu nowych standardów i procedur. Z tego powodu, a także z uwagi na szereg “medialnych” postępowań karno skarbowych, obszar podatków stał się obszarem strategicznego zainteresowania – zarówno członków zarządu i menedżerów, jak i właściciel. Coraz częściej padają pytania:

 • Jak przygotować moją spółkę / grupę kapitałową do tak licznych zmian i jaki będą one miały wpływ na przyszłe wyniki i model biznesowy?
 • Jakie są kluczowe ryzyka – również w zakresie mojej osobistej odpowiedzialności – na które należy zwrócić szczególną uwagę?
 • Jak jako inwestor/właściciel analizować spółkę pod kątem ryzyka podatkowego?
 • Jakie będą konsekwencje nieumyślnych zaniechań?

Odpowiedzi na to pytanie udzielą eksperci zaproszeni do udziału w Wydarzeniu, które 12 marca 2020 r. w Warszawie organizuje NOBILI PARTNERS, firma wyspecjalizowana między innymi w obszarze compliance, obowiązków informacyjnych i zarządzania kryzysami korporacyjnymi.

Podczas spotkania swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat najnowszych zmian w przepisach podatkowych dla spółek podzielą się: prof. Szymon Pawelec z Kancelarii Adwokackiej Szymona Pawelca  – posiadający bogate doświadczenie doradztwa kryzysowego w sprawach dotyczących postępowań cywilnych oraz karnych i karnoskarbowych dotyczących przedsiębiorstw oraz członków ich władz, oraz Michał Kłos i Arkadiusz Żurawicki, doświadczeni eksperci i praktycy z Andersen Tax & Legal.

Podczas Wydarzenia doświadczeni eksperci-praktycy podzielą się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem: 

 • Jak „dogadać się” z fiskusem? Omówienie procedury zawarcia umowy o współdziałanie.
 • Transakcje z podmiotami powiązanymi – jak je rozumieć w kontekście cen transferowych?
 • Co i kiedy zrobić, żeby uniknąć problemów? Nowe obowiązki dokumentacyjne i sprawozdawcze.
 • Dlaczego ustalanie warunków rynkowych już na etapie zawierania transakcji stało się jeszcze bardziej istotne?
 • Dlaczego muszę raportować i nie wszystko może zrobić za mnie księgowa?
 • Co trzeba, co można, a co dobrze by było zrobić będąc płatnikiem podatku u źródła?

Zapisy i szczegółowy program:

Uczestnicy Wydarzenia będą mieli też możliwość zapoznać się z istotnymi przykładami wpływu postępowań na działalności spółki (case study) oraz skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami.

Zapisy i szczegółowy program

Dla kogo?

Do udziału w spotkaniu NOBILI PARTNERS zaprasza wyłącznie przedstawicieli instytucji finansowych oraz spółek (właścicieli, członków zarządu, menedżerów oraz pracowników odpowiedzialnych za obszary finansów, podatków, prawa, compliance i audytu wewnętrznego).

Organizator gwarantuje:

 • 100% koncentrację na aspektach merytorycznych – wyłącznie tematy istotne z punktu widzenia spółek i ich przedstawicieli
 • eksperci z „najwyższej półki” – o doborze prelegentów decyduje wyłącznie ich poziom wiedzy i doświadczenia w omawianych zagadnieniach
 • dobry networking (na sali tylko przedstawiciele instytucji i spółek)
 • oprawa wydarzenia na najwyższym poziomie (w tym live cooking)

Czas i miejsce spotkania:

Czwartek 12 marca 2020 (śniadanie od godz. 9.30, prelekcje i warsztaty od 10:00).

Warszawa, Budynek Ethos przy pl. Trzech Krzyży 10/14 (gościom podróżującym pociągiem organizator zapewnia dojazd taksówką z Dworca Centralnego).

Zapisy i szczegółowy program:

Zapisy i szczegółowy program

Źródło: materiał partnera

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments