KONFERENCJA

22-23.09.21 | PASYWNA REWOLUCJA – konferencja online o ETF-ach

Kwiecień 2019 – to właśnie wtedy fundusze pasywne w USA zaczęły przeważać nad aktywnie zarządzanymi pod względem aktywów pod zarządzaniem. Mówiąc krótko, na najważniejszym rynku świata wybuchła pasywna rewolucja!

active-passive-morningstar

Na całym świecie notowanych jest już ponad 7000 ETF-ów, w tym ok. 2500 w Europie.

Inwestorów przyciągają niskie koszty, transparentność oraz szeroki wybór strategii.

ETF-y to instrumenty uniwersalne. Korzystają z nich zarówno instytucje jak i inwestorzy indywidualni – w USA  ich udział rozkłada się mniej więcej po połowie.

Fundusze pasywne w Europie są na razie mniej rozwinięte, a w Polsce mało kto o nich słyszał. W sumie nie ma się co dziwić. Kiedy na świecie powstawały pierwsze ETF-y, u nas rynek kapitałowy był dopiero w powijakach.

Ale na naszym rynku coś w końcu drgnęło. Ostatnimi czasy na GPW zaczęły pojawiać się ETF-y, powstały pierwsze fundusze indeksowe, a polskie domy maklerskie zaczęły oferować ETF-y zagraniczne.

Bardzo bym chciał, aby fundusze pasywne w Polsce również stały się znane i powszechnie dostępne. Abyśmy my, inwestorzy indywidualni, mieli wybór. Jestem przekonany, że wielu z nas doceni i wybierze właśnie fundusze zarządzane pasywnie.

Dlatego w dniach 22-23 września odbędzie się konferencja PASYWNA REWOLUCJA. Organizatorem konferencji jest Stockbroker.pl (czyli ja:)), a Patronem Honorowym Giełda Papierów Wartościowych.

Celem konferencji jest pokazać:

  • czym są ETF-y
  • jak w nie inwestować
  • jakie są trendy w świecie pasywnego inwestowania

W programie:

  • 3 panele dyskusyjne
  • 25 wykładów

Wsłuchując się w głosy uczestników poprzedniej konferencji, podjąłem decyzję, że tym razem wykłady będą krótsze (20 min.), aby wiedza była bardziej skoncentrowana. Treści, które okażą się najciekawsze, spróbujemy później rozszerzyć. 😉

W gronie ekspertów, znajdą się przedstawiciele:

  • blogosfery (w tym Michał Szafrański, Marcin Iwuć, Jacek Lempart, Mateusz Samołyk)
  • dostawców ETF i funduszy indeksowych
  • domów maklerskich
  • innych instytucji związanych z funduszami pasywnymi

Gościem specjalnym konferencji będzie Rick Ferri z Bogleheads, przedstawiciel nurtu inwestowania zakorzenionego w filozofii ojca inwestowania pasywnego – Jack’a Bogle.

Właśnie ruszają zapisy! Rejestracja jest bezpłatna dla wszystkich osób, które zapiszą się do 23 września 2021 (dostęp do materiałów zachowają również po konferencji).  Z całego serca zapraszam Cię do wzięcia udziału!

Chcę się zarejestrować!

4.5 2 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments