WPISY

OkiemMaklera.com zmienia nazwę na Stockbroker.pl

Na zewnątrz wiosna w pełni, przyroda budzi się do życia. Nowe życie zyskuje też mój portal 🙂 A dokładniej zmienia się nazwa i adresy domeny. Nosiłem się z tym od dłuższego czasu, ale nigdy nie było dobrego momentu na zmianę domeny. A im dłużej zwlekam, tym gorzej, bo czytelnicy przyzwyczajają się do starej nazwy. Dlaczego zdecydowałem się na “lifting”, jaki będzie dokładny zakres zmian oraz jaki los czeka starą domeną?

Jak zmienia się nazwa?

Dotychczasowa nazwa portalu brzmiała OKIEM MAKLERA. Tej nazwie często towarzyszył opis “Jak grać na giełdzie”. Nowa nazwa brzmi STOCKBROKER, a opis jej towarzyszący będzie brzmiał “Okiem Maklera”. Jak widzisz, zmiana nazwa ma charakter ewolucyjny.

Co zmienia się na stronie?

Poza nazwą strony i adresem domeny nie zmienia się nic. Póki co, wygląd strony pozostaje taki sam, jak do tej pory. Te same treści, układ, zakładki, kategorie wpisów, kolory itd.

Przyczyny zmiany

Każda nazwa czy adres domeny mają swoje zalety i wady. Dotychczasowa nazwa miała swoje zalety – była polskojęzyczna, w miarę dobrze określała czego się można spodziewać na stronie. Miała jednak kilka wad, które ostatecznie skłoniły mnie do jej zmiany.

Dotychczasowa nazwa OKIEM MAKLERA:

  • była mało uniwersalna
  • była problematyczna w kontekście językowym (m.in. odmiana przez przypadki, miała dwa “m” obok siebie, co było kłopotliwe do wymawiania
  • była dwuwyrazowa (chciałem krótszą)
  • adres domeny miał rozszerzenie .com, a mi zależało na rozszerzeniu .pl

STOCKBROKER jest przede wszystkim bardziej uniwersalny i jest bardziej naturalną nazwą dla szerszej aktywności, niż tylko blog. A mam nadzieję, że zakres tej aktywności się zwiększy. Między innymi mam nadzieję, że będziemy mieć więcej kontaktu “twarzą w twarz” 😉

Co ze starą domeną, pocztą email i social media?

Dotychczasowa domena OkiemMaklera.com pozostaje aktywna. Będzie na niej ustawione przekierowanie – osoby które będą na nią wchodzić będą automatycznie przekierowywane na Stockbroker.pl. Będzie ona aktywna tak długo, jak będzie pojawiał się z niej ruch. Nie mogę wykluczyć, że będzie aktywna do końca świata, ale zakładam że to perspektywa raczej kilku lat.

Powstanie nowa poczta email pod domeną stockbroker.pl, natomiast dotychczasowa poczta, podobnie jak stara domena, będzie aktywna tak długo jak to będzie potrzebne (zanim cały ruch e-mail w sposób naturalny nie przeniesie się na nową domenę).

Zmianie ulegną też pewnie nazwy kont social media, ale o tym zostaniecie powiadomieni przez poszczególne portale.

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments