WPISY

Najlepsze blogi o finansach osobistych

Kiedy rozpocząć inwestowanie i jaką część oszczędności przeznaczyć?

To jedna z kluczowych kwestii, którą każdy z nas musi rozważyć. Odpowiedź na to pytanie zależy od finansowego etapu/punktu, w którym się znajdujesz. Ciężko mi wyobrazić sobie poważne inwestowanie bez uprzedniej spłaty wysoko oprocentowanych pożyczek gotówkowych lub zbudowania funduszu bezpieczeństwa na wypadek np. zwolnienia z pracy. Przy zarządzaniu finansami osobistymi pojawia się wiele pytań. W sieci jest kilka blogów na wysokim poziomie, które pomagają na nie odpowiadać.

W sieci można znaleźć oczywiście mnóstwo blogów finansowych, wiele jednak stoi na niskim poziomie merytorycznym lub ma charakter bardzo ogólny. Zależało mi na wyróżnieniu tych, które mocniej koncentrują się na finansach osobistych, i których treści stoją na wysokim poziomie.

JakOszczedzacPieniadze.pl

Prowadzony od kilku lat przez Michała Szafrańskiego, który wywodzi się z branży IT lecz temat oszczędzania zawsze był jego pasją. Publikuje sporo liczb dotyczących jego przedsięwzięć – zarobków i wydatków. Ostatnio wydał książkę “Finansowy Ninja”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

MarcinIwuc.com

Tytuł bloga to Finanse Bardzo Osobiste. Marcin Iwuć, zanim otworzył bloga przez 10 lat związany był z branżą finansową (grupa ING), posiada też tytuł CFA. Podobnie jak Michał, pisze artykuły i nagrywa podcasty. Regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach blogów finansowych.

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments