INNE

MABION – trójkąt czy głowa z ramionami?

Moje spostrzeżenia

6-miesięczna konsolidacja. Możliwe zarówno formacja trójkąta (zgodnie z AT*, wybicie górą raczej oznacza wzrosty) jak i głowy z ramionami (zgodnie z AT*, wybicie dołem raczej oznacza spadki).

Jakie pytania warto zadać przed każdą inwestycją?

Co widzisz na wykresie? Które wskaźniki/narzędzia warto brać pod uwagę? Który moment byłby dobry na kupno/sprzedaż? Jaką część kapitału byś zainwestował? Kiedy realizowałbyś ewentualny zysk? Gdyby szło nie po Twojej myśli, w którym momencie byś się wycofał? Bez odpowiedzi na te pytania, nawet bezbłędna analiza formacji, byłaby bezwartościowa.

mabion_2016_11_29-2

Jaka jest Twoja opinia?

Najlepszą formą nauki jest zabawa – typujemy, co się może wydarzyć.

  1. Spróbuj odpowiedzieć na powyższe pytania i obstaw, w którym kierunku pójdą notowania,
  2. Dodaj komentarz – analiza różnych punktów widzenia to świetna forma nauki,
  3. Wróć za jakiś czas i sprawdź, jak poszło Tobie i innym.

*AT = analiza techniczna

Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Osoby czytające treści, które są tu publikowane podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Powyższy materiał ma charakter wyłącznie edukacyjny. Jeśli inwestujesz, zawsze kieruj się własnymi zasadami. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Powyższe treści są wyrazem osobistych przemyśleń autora. Nie stanowią stanowiska jego pracodawcy w jakiejkolwiek sprawie.

 

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 lat temu

Okolice 85 zł są strefą bardzo podażową i stanowią solidny opór. Na interwale dziennym widać w listopadzie solidną świece o charakterze podażowym co potwierdza także wolumen. Biorąc pod uwagę interwał tygodniowy to w maju pojawiła się podobna świeca z dużym dociskiem podaży, która prawdopodobnie kończyła fale 3, po czym jej górny knot został naruszony nieznacznie co może świadczyć o pojawieniu się 5 fali. Obecny układ klina sugeruje iż wybicie dołem poniżej 70 zł skieruje kurs w okolice 50 -55 zł (technicznie). Analogicznie wybicie podażowej świecy, a także górnego ograniczenia klina, będzie stanowić sygnał kupna(oczywiście wzmocnienie tego sygnału będzie gdy pojawi… Czytaj więcej »