PULS RYNKU

Invesco rejestruje w Polsce 15 ETF-ów

Invesco zarejestrowało w Polsce 15 ETF-ów, w związku z czym dokumenty z kluczowymi dla inwestorów informacjami zostały przetłumaczone na język polski. Instrumenty wywodzącego się z USA dostawcy były już wcześniej dostępne, ale rejestracja produktów nad Wisłą zwiększa możliwości ich dystrybucji. W 2022 na podobny krok zdecydowali się też Blackrock (zarządzający funduszami pod marką iShares) oraz VanEck.

Invesco to wywodzący się z USA dostawca ETF-ów, jeden z największych graczy nie tylko za oceanem, ale również na starym kontynencie. Zgodnie z danymi atlasETF.pl w USA zarządza ponad 200 funduszami i podobną liczbą instrumentów w Europie. W marcu zarejestrował w Polsce 15 produktów europejskich (mających siedzibę w Irlandii).

ISIN Nazwa ETF
IE00BGBN6P67 Invesco CoinShares Global Blockchain UCITS ETF
IE00BKS7L097 Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF
IE00BD6FTQ80 Invesco Bloomberg Commodity UCITS ETF
IE00B3DWVS88 Invesco MSCI Emerging Markets UCITS ETF
IE00B3YCGJ38 Invesco S&P 500 UCITS ETF
IE00B60SX394 Invesco MSCI World UCITS ETF
IE00BYMS5W68 Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF
IE00BQ70R696 Invesco NASDAQ Biotech UCITS ETF
IE00BK80XL30 Invesco MSCI China All Shares Stock Connect UCITS ETF
IE00BJQRDK83 Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF
IE00BHJYDV33 Invesco MDAX UCITS ETF
IE00053WDH64 Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF
IE00BLRB0242 Invesco Global Clean Energy UCITS ETF
IE00BFZXGZ54 Invesco EQQQ NASDAQ-100 UCITS ETF
IE000716YHJ7 Invesco FTSE All-World UCITS ETF

Produkty tego dostawcy były dostępne dla polskich inwestorów już wcześniej – przez polskie i zagraniczne domy maklerskie. Jednak lokalna rejestracja zwiększa możliwości dystrybucji. Umożliwia ona współpracę z lokalnymi partnerami, brokerami i influencerami oraz wspólne promowanie inwestycji ETF w Polsce. Pomogą w tym m.in. przetłumaczone na język polski dokumenty KID (Key Information Document), więc bariera językowa będzie niższa. Mogą one też częściej być przedmiotem rekomendacji – niektóre domy maklerskie w udzielanych klientom zaleceniach inwestycyjnych uwzględniają jedynie instrumenty zarejestrowane w Polsce.

Invesco widzi w polskim rynku duży potencjał i oczekuje otwarcia się inwestorów na zagraniczne inwestycje. Biorąc pod uwagę wysokie zainteresowanie funduszami ETF wśród inwestorów detalicznych w USA i Europie, spodziewa się podobnego trendu w Polsce. Listę wszystkich dostępnych funduszy ETF od Invesco w Polsce można znaleźć na stronie Invesco. Kilka dodatkowych ETC (zwłaszcza złoto i srebro) zostanie dodanych do listy jeszcze przed wakacjami.

5 1 vote
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments