INNE

FORTE – próba pokonania oporu

Moje spostrzeżenia

Od kilku tygodni trwa korekta w trendzie wzrostowym, w formie prostokąta. Opór znajduje się na poziomie ok 77 zł. Grudniowa próba wybicia była nieudana. Obecnie kurs ponownie próbuje forsować 77zł, niestety bez potwierdzenia obrotem. Wzrostowy scenariusz jest wspierany przez zachowanie MACD. Wsparcie w okolicach 71,5 zł

Jakie pytania warto zadać przed każdą inwestycją?

Co widzisz na wykresie? Które wskaźniki/narzędzia warto brać pod uwagę? Który moment byłby dobry na kupno/sprzedaż? Jaką część kapitału byś zainwestował? Kiedy realizowałbyś ewentualny zysk? Gdyby szło nie po Twojej myśli, w którym momencie byś się wycofał? Bez odpowiedzi na te pytania, nawet bezbłędna analiza formacji, byłaby bezwartościowa.

forte_2017_01_03-2

Jaka jest Twoja opinia?

Najlepszą formą nauki jest zabawa – typujemy, co się może wydarzyć.

  1. Spróbuj odpowiedzieć na powyższe pytania i obstaw, w którym kierunku pójdą notowania,
  2. Dodaj komentarz – analiza różnych punktów widzenia to świetna forma nauki,
  3. Wróć za jakiś czas i sprawdź, jak poszło Tobie i innym.

*AT = analiza techniczna

Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Osoby czytające treści, które są tu publikowane podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Powyższy materiał ma charakter wyłącznie edukacyjny. Jeśli inwestujesz, zawsze kieruj się własnymi zasadami. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Powyższe treści są wyrazem osobistych przemyśleń autora. Nie stanowią stanowiska jego pracodawcy w jakiejkolwiek sprawie.

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 lat temu

Patrząc na wykres w interwale tygodniowym widać pewną dywergencje miedzy ceną akcji,a wskaźnikami Stoch(S) i dodatkowo RSI. Solidny opór w okolicy 80 zł. Jednak nowe szczyty cenowe wyznaczają kolejno niższe szczyty w wskaźnikach- negatywna dywegrencja. W chwili obecnej kurs porusza się w trendzie wzrostowym. Przebicie poziomu 70 zł będzie sygnałem do wędrówki w okolice 60 zł gdzie przebiega dolne ograniczenie trendu długoterminowego. Biorąc pod uwagę zysk do ryzyka to ryzyko jest dla mnie osobiście za duże. Okazji do zajęcia pozycji szukałbym w okolicach 60 zł albo po solidnym wybiciu 80 zł i wejście po teście tego wybicia. Moje sugestie są… Czytaj więcej »