BLOG PASYWNA REWOLUCJA VIDEO

Inwestowanie pasywne w dobie pandemii COVID-19 – debata online

22 września 2020 minęła 10. rocznica debiutu pierwszego funduszu ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych – Lyxor ETF WIG20. W późniejszych latach francuski emitent z grupy Societe-Generale wprowadził na Giełdę jeszcze kilka ETF-ów. Od niedawna na warszawskim rynku notowane są też polskie ETF-y, które powstały dzięki współpracy Beta Securities i AgioFunds TFI. Z początkiem września pierwsze “urodziny” obchodził BETA ETF mWIG40 TR, który jak dotąd okazał się największym sukcesem rodzimego emitenta, mierzonym wielkością zebranych aktywów. Oba jubileusze przypadają na okres pandemii koronawirusa, której końca nadal nie widać. Jak sobie radzą fundusze pasywne w czasach szalejącego COVID-19? Na to pytanie odpowiadali eksperci, którzy wzięli udział w debacie online.

ORGANIZATORZY

Organizatorzy wydarzenia to Giełda Papierów Wartościowych i Stockbroker.pl.

PLAN WYDARZENIA

  • 11:00 – 11:10 – Czego o inwestowaniu pasywnym dowiedzieliśmy się w czasach pandemii? Mateusz Mucha (Beta Securities)
  • 11:10 – 11:50 – Inwestowanie pasywne w dobie pandemii Covid-19. Debata z udziałem:
    • Filip Duszczyk, GPW
    • Robert Sochacki, Beta Securities
    • Kamil Szymański, BM mBank
    • Karol Ciuk, Pekao TFIModerator: Artur Wiśniewski, Stockbroker.pl
  • 11:50 – 12:00 – Sesja pytań i odpowiedzi

Debata – tematy

  • Czego pandemia koronawirusa nauczyła inwestorów i emitentów ETF-ów?
  • Jak fundusze pasywne radzą sobie w czasach pandemii?
  • Czy pandemia obnażyła jakieś słabości ETF-ów?
  • Komu dedykowane są fundusze pasywnie zarządzane oraz jaką rolę powinny pełnić w portfelu?

Zapis transmisji

Zapis wydarzenia jest dostępny tu:

0 0 votes
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
3 lat temu

Ciężko jest rozsądnie debatować o inwestowaniu w ETFy w Polsce jeśli w mBanku w ofercie jest mniej niż 10% ETFów dostępnych w pierwszym lepszym zagranicznym biurze maklerskim a w Pekao prowizja to 0,5% oraz astronomiczne minimum 30 euro.

Romek
Romek
3 lat temu

Ma to sens.

Odnośnie bólu głowy z wyborem to moim zdaniem go nie ma bo raczej inwestor ma pomysł inwestycyjny i szuka odpowiedniego ETFa. Sytuacja odwrotna byłaby dziwna tzn. że inwestor nie ma pomysłu i dopiero wybiera spośród 300 dostępnych w mBanku ETFów.

Romek
Romek
3 lat temu

Być może ten problem wynika z przyzwyczajenia, że kapitalizm raczej prowadzi do szerokiej i bogatej oferty. Jeśli pójdę do Ikei to mogę wybrać spośród 200 rodzajów firanek. W Carrefourze jest wybór 200 rodzajów chipsów. W oponeo mogę kupić 4000 różnych modeli opon. Sklep gryplanszowe.pl ma w ofercie kilka tysięcy gier planszowych. We wspomnianych przykładach dyrektorzy nie stwierdzili, że w zasadzie to wystarczy 5 rodzajów firanek czy 3 rodzaje chipsów czy 100 najpopularniejszych modeli opon czy 2 gry planszowe 🙂 Zatem podejście mBanku jest dla mnie niezrozumiałe. Argumentacja przedstawiciela mBanku, że dążą do uzyskania „spójnej listy ETFów” jest bez sensu. Na… Czytaj więcej »

Romek
Romek
3 lat temu

Chyba kapitalizm zadziałał szybciej niż można było się spodziewać. Nowa bezprowizyjna oferta XTB deklasuje mBank.

Spis treści