BLOG PASYWNA REWOLUCJA VIDEO

Beta ETF TBSP – pierwszy ETF na polskie obligacje skarbowe

Już w poniedziałek 17 stycznia zadebiutuje ETF na TBSP – pierwszy ETF na polskie obligacje skarbowe. Z tej okazji zaprosiłem do rozmowy Roberta Sochackiego, prezesa Beta Securities, aby przybliżył nam nowy fundusz. ETF na TBSP był najbardziej wyczekiwanym przeze mnie ostatnio funduszem – bardzo brakowało na giełdzie funduszu obligacyjnego. Z drugiej strony, na rynku istnieją już inne opcje inwestowania w obligacje, więc sprawdzamy jakie argumenty stoją za wykorzystaniem ETF.

Zakres tematyczny

  • W co inwestuje ETF na TBSP i jaka jest jego charakterystyka?
  • Czy ETF na TBSP można traktować jako substytut lokaty?
  • Jak ETF na TBSP wypada na tle funduszy inwestycyjnych, funduszy indeksowych, ETF-ów na obligacje zagraniczne, obligacji na GPW oraz detalicznych obligacji skarbowych indeksowanych inflacją?
  • Kiedy jest dobry moment na zakup oraz dla jakich inwestorów fundusz jest odpowiedni?

Wersja do oglądania

Wersja do słuchania

5 1 vote
Article Rating

Artur Wiśniewski

Redaktor naczelny ;) Makler Papierów Wartościowych (2370), inwestor indywidualny. Interesuje się rynkiem akcji, obligacji, funduszy, ETF i inwestycji alternatywnych. Lubi piłkę nożną, rower i góry.

Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
2 lat temu

Jaki TER? To chyba najwazniejsze

Marta
Marta
1 rok temu

Kiedy warto zainteresować się inwestycją w ten etf? Wydaje mi się, że dopiero gdy będziemy pewni, iż nie nastąpi już żadna podwyżka stóp procentowych. Pytanie czy lepiej iść w stronę Obligacji indeksowanych inflacją czy w w/w etf..

Spis treści